טיול לצ'סקי קרומלוב וארמון הלובוקה (הטיול יוצא זמנית ללא ארמון הלובוקה)

תוכנית משוערת של הטיול:

  • יוצאים ב 8:30 בבוקר מפראג, כולל איסוף מהמלון, עם מדריך דובר עברית.
  • נסיעה כשעתיים, עם עצירה לקפה, מגיעים לארמון הלובוקה. שם יש סיור מודרך כשעה. לאחר מכן יוצאים לכיוון צ'סקי קרומלוב (נסיעה כ 20 דקות).
  • בצ'סקי קרומלוב גם כן יש סיור בעברית כשעה וחצי. עוברים דרך כל המקומות החשובים של העיר – ארמון של צ'סקי קרומלוב, עיר העתיקה, כיכר של העיר ועוד.
  • זמן חופשי עד 16:00 שבו תוכלו להשכיר קיאקים בנהר.
  • חוזרים חזרה למלון בפראג סביבות שעה 18:30.

מחיר הטיול: 50 יורו לאדם.מידע כללי על צ'סקי קרומלוב – עיר אגדה

עיר-אגדה, אשר נשמרה מימי הבניים, ממוקמת באזור בוהמיה דרום צ'כיה, כ 170 ק"מ מפראג, על נהר ולטבה. מרכז העיר ההיסטורי של צ'סקי קרומלוב בשנת 1992 נכלל ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו.

בניית העיר והטירה החלה במחצית הראשונה של המאה ה -13, בסמוך לנהר ולטאבה, דרכה עבר מסלול סחר חשוב בבוהמיה. האזכור הראשון של טירת קרומלוב משנת 1240 ובתחילה הייתה בבעלות של משפחת ויטקוביצ'י ואחר כך של משפחת רוזמברק. רוזנברגים היו בעלים של קרומלוב מאז 1302 במשך כ -300 שנה. הוורד האדום זהו סמל משפחתי של רוזמברק ועד היום זהו דגל עירוני של צ'סקי קרומלוב. רוזמברק נאלץ למכור את הטירה בשנת 1602 בגלל חובות שהצטברו לקיסר רודולף השני. בנו המשוגע של רודולף יוליוס התגורר בקרומלוב והוא קשור לאגדה של הטירה. המשפחה הארחונה ששלטה בקרומלוב הייתה משפחת שוורצנברג עד 1945.


עובדות על העיר

מרכז העיר ההיסטורי הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.


טירת קרומלוב היא הטירה השנייה בגודלה בצ'כיה אחרי טירת פראג.


מרבית הבניינים במתחם הטירה נבנו מהמאה ה- 14 עד 16. הסגנונות האדריכליים השוררים הם גותיים, רנסאנס ובארוק.


עשרה קילומטרים מהעיר נמצא אחד המנזרים העתיקים ביותר בבוהמיה – כתר הזהב.


בשנים 2004-2005 אירחה העיר חלק מהצילומים לסרט "הוסטל".


מידע כללי על ארמון הלובוקה

הלובוקה היא טירה ניאו-גותית הכי יפה בצ'כיה, ממוקמת על סלע שגובהו 83 מ' מעל נהל ולטאבה, כ-150 ק"מ מפראג, ליד עיר צ'סקי קרומלוב.

הארמון נוסד במאה ה-13 ובתחילה שימש כמבצר. ב-400 השנים הראשונות (מהמאה ה -13 עד המאה ה -17) החליפו את הטירה 26 בעלים והיא נבנה מחדש מספר פעמים. בשנת 1660 רכשה משפחת שוורצנברג את הלובוקה והיו בעלי הארמון עד 1939. הבניין קיבל את המראה הנוכחי בשנת 1871, לאחר השחזור על ידי הנסיכה אלינור ובעלה, הנסיך יאן אדולף השני שוורצנברג, אשר הושפעו מהאדריכלות אנגלית.

שנת 1947 הולאמה טירת הלובוקה ועכשיו זה מוזיאון ממשלטי. בטירה 140 חדרים אינם דומים אחד לשני, 11 מגדלים, 2 חצרות, אורוות. בחוץ ובפנים תלויים גביעי ציד. סביב הטירה נמצא גן אנגלי יפהפה עם צמחים נדירים ומזרקות.

פנית תוכלו לראות את השריון האבירי והנשק ההיסטורי של שוורצנברג, ריהוט מהמאות ה 18 – 19, אוסף ציורים הולנדיים של המאות ה 16 – 17, שטיחי קיר, חרסינה, כלי חרס וזכוכית מהמאה ה-17.


ממליצים עלינו


אולי זה יעניין אותך

הסעה שדה תעופה – מרכז העיר

דטניצה - ערב ימי הביניים
דטניצה – ערב ימי הביניים

גן חיות של פראג

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

× נשמח לעזור